Kdo si hraje … jistě si sami doplníte sloveso, které se za tímto pořekadlem skrývá. Zlobivé děti si totiž neví rady se svým vlastním životem, a abychom je vedli k vlastní zodpovědnosti, cílevědomosti a nějaké smysluplné činnosti, musíme jim také odpovídajícím způsobem nabídnout nějaké možnosti a řešení. Děti nejlépe vychováme tak, že jim budeme vlastním příkladem, a že jim umožníme svobodně tvořit podle vlastní fantazie. Proto mají velký význam dětské hračky koncipované v tomto duchu, jako jsou právě stavebnice, sestavovací modely nebo různé nářadí a pomůcky, s nimiž si mohou zhotovit, co je baví. Dřevěný metr pro děti Chytrá liška je jednou z cest tím správným směrem, aby je život bavil, a slovo „nuda“ nemuseli takřka vůbec vyslovovat.
Dřevo je dřevo – dřevěné hračky jsou pro děti to nejlepší, co jim můžete dopřát. Dřevo nestudí jako kov nebo plast, pokud má oblé hrany, není ani důvodem k poranění, děti mohou dřevo strkat do úst, olizovat a okusovat a nic se nestane. Dřevěný metr může být skládací a podporovat pozitivní vztah k truhlářskému řemeslu, anebo to může být metr, který se umístí na zeď, a s nímž budete s dětmi měřit jejich tělesnou výšku.
Škola hrou – školní výuka děti baví, jestliže v ní spatřují nějaký význam, a pokud do ní mohou aktivně zasáhnout formou hry, nejlépe v kolektivu, kde jsou všichni posuzováni jako rovný s rovným. Proto také mají úspěch alternativní školní výuky např. ve škole typu Waldorf či Montessori. Do takového prostředí perfektně zapadne i zmiňovaný dřevěný metr a další dřevěné hračky podobného typu. Měření metrem podporuje logické myšlení, děti si snáze zapamatují číslice a délkové jednotky, uvědomí si, jak se měří vzdálenosti mezi dvěma a více body, mohou si výsledky měření i zapisovat tužkou na papír nebo zaznamenávat křídou na podlahu, hrají-li si třeba venku na terase.