Že se v kancelářích umývají psací stoly, nábytek, svítidla, dlažba na podlaze, toalety a vybavení kuchyňky, je naprosto obvyklé a běžné. K úklidu kanceláře však také patří mytí oken, okenních rámů a parapetů. Čistá okna jsou vždy dobrou vizitkou firemní kultury a pozvat si obchodního či výrobního partnera do zakouřené místnosti se zažloutlými záclonami, zapáchajícím kobercem a tmavými fleky na oknech, to si koledujete o pořádný průšvih.
Nechte to raději na profesionálech
Rozhodnete-li se umýt v kanceláři okna, máte několik možností, jak to provést. Jestliže jste takoví úsporní jedinci a chtěli byste to zvládnout sami, pak si uvědomte, že podstupujete určitá rizika.
Vratké štafle a vratká židle – neriskujte život svůj a život vašich zaměstnanců tím, že je pověříte mytím oken a nezajistíte jim potřebné pomůcky. Pokud si někdo z nich usmyslí, že to zvládne z vratké židle, nebo dokonce z kancelářského sklápěcího křesla na kolečkách, může být nemile překvapen, jakému nebezpečí se vystavuje. Zde stačí jen drobné zaváhání, zaškobrtnutí o židli, a prudká změna těžiště těla vás katapultuje ven z okna.
Podkluzující boty – podobné scénáře nastávají sice u pevných židlí nebo štaflí, po nichž se pohybujete například v polobotkách. Jistým řešením je vyzout se z bot, svléknout ponožky a pracovat naboso, protože bosá chodidla zajistí největší stabilitu, ale umývat okna v lednu, když je venku mínus dvacet, tak to nebude určitě nic příjemného. Nechte to raději na profesionálech, ti mají potřebné vybavení na úrovni a znají takové postupy, s nimiž amatéři vůbec nemusí přijít do styku.
Osmé patro je osmé patro – a jedna rada na závěr – i když máte dobré vybavení, pevné neklouzavé boty a skvělé štafle, umývejte okna jen v přízemí, odkud případný pád nebude znamenat žádnou tragédii. Osmé patro je osmé patro, je to téměř dvacet metrů nad zemí a z této výšky pád určitě nepřežijete. Ale ani z druhého patra nemusíte pád z okna přežít, i když je to jen čtyři metry nad zemí.